Ile ojca w synu? Jak dużo córki w matce? Czy w ogóle jesteśmy w stanie uwolnić się od relacji rodzinnych? Między innymi na te pytania starał się odpowiedzieć Karol Pałka w swoim osobistym projekcie Pokolenia. Workshopx ma ogromną przyjemność zaprosić na wystawę promującą ten intrygujący materiał.

Pokolenia / Generations to fotograficzna próba zmierzenia się z osobami z najbliższego otoczenia i relacjami zachodzącymi między nimi. Jak pisze sam autor:

W tej serii staram się zestawić ze sobą pokolenia. Fotografuję ojców z synami i matki z córkami, zawsze dokładnie w ten sam sposób. Nie wybieram ich jednak przypadkowo – są to członkowie mojej rodziny lub osoby bliskie mojemu sercu.

Ten prosty zabieg dał niezwykle imponujący efekt – spoglądając na zestawione postaci, zaczynamy zastanawiać się nad zagadnieniami wykraczającymi poza zwykłą rodzinną codzienność – jak odciska się na nas upływ czasu, co znaczymy i kim właściwie jesteśmy?

Na wystawie zobaczymy pięć wielkoformatowych dyptyków, które zostały wybrane w ramach warsztatów z fotoedycji, prowadzonych przez organizatora wystawy – workshopx.

Karol Pałka (ur. 1991) – student Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Krakowie. Na swoim koncie ma kilka wygranych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Za cykl Pokolenia otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu International Photography Awards w kategorii Fine Art – Portrait.

wernisaż:
24 listopada 2012, godz. 19:00
Kompany
ul. Berka Joselewicza 21, Kraków.

Wystawa będzie czynna przez miesiąc.

Źródło: Informacja prasowa