Magazyn Fotografii FotoIndex wraz z workshopx zapraszają na przedpremierowy pokaz numeru specjalnego Magazynu FotoIndex któy odbędzie się 10 czerwca 2012 (niedziela), o godzinie 17.00. Magazyn w całości poświęcony jest współczesnej fotografii portugalskiej. Prezentację w nowej siedzibie Artefakt Cafe poprowadzą redaktorzy magazynu wraz z kuratorem numeru. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca w ramach wydarzeń towarzyszących 10. Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Na przygotowywany od miesięcy „portugalski” numer Magazynu FotoIndex składają się materiały dziewięciu autorów z kraju nad Tagiem, zajmujących się dokumentem i reportażem: Paulo Alegria, Manuel Luis Cochofel, Nelson d‘Aires, Luis Duarte, Alberto Monteiro, Alfredo Muñoz de Oliveira, Pedro Nunes, João Pina, Sofia Quintas. O nich samych, ich pracach oraz współczesnej fotografii portugalskiej opowie Prezes Gliwickiego Domu Fotografii i kurator numeru, Marcin Górski – fotograf blisko związany z Portugalią, członek tamtejszego kolektywu Fotoalternativa.

Magazyn Fotografii FotoIndex to wydawany w formacie elektronicznym periodyk, promujący szeroko rozumianą fotografię dokumentalną. W trakcie spotkania, jego historię, obecne działania i plany na przyszłość zaprezentuje osobiście Redakcja, w składzie: Dorota Kuchna i Paweł Repetowski.

Wszystkie poprzednie wydania magazynu dostępne są do pobrania ze strony fotoindex.org.

Prezentacja odbędzie się w przestronnych wnętrzach Galerii 3 Okna, kawiarni kulturalnej Artefakt Cafe.

Artefakt Cafe
ul. Dajwór 3
Kraków