Firma Q Media – właściciel marki Quantuum wprowadza do sprzedaży nową wielofunkcyjną lampę błyskową Quantuum R+300 Digital HS, przeznaczoną do profesjonalnej fotografii reklamowej.

Quantuum R+300 Digital HS to nowoczesna i zaawansowana technicznie lampa błyskowa, posiadająca szeroki wachlarz funkcji przydatnych w fotografii reklamowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podzespołów oraz przemyślanych rozwiązań posiada parametry i funkcje, które dotychczas oferowane były jedynie w droższych lampach systemowych lub profesjonalnych lampach studyjnych zasilanych generatorem. Nowa lampa Quantuum R+300 Digital HS jest obecnie najbardziej uniwersalną i


Quantuum R+300 Digital HS

funkcjonalnie rozbudowaną lampą studyjną dostępną w cenie poniżej 1100 złotych!

Sercem lampy Quantuum R+300 Digital HS jest nowo zaprojektowany układ elektroniczny, odpowiedzialny za realizację szeregu zaawansowanych funkcji, takich jak: programowalny błysk stroboskopowy, seryjne wyzwalanie błysku, czy wsparcie dla aparatów i lamp systemowych obsługujących tryb FP-HighSpeed. Dodatkowo lampa została wyposażona we wbudowany odbiornik współpracujący z ośmio-kanałowym wyzwalaczem radiowym.

Błysk stroboskopowy

Jeszcze do niedawna fotografowanie z błyskiem stroboskopowym było możliwe wyłącznie przy pomocy systemowych lamp błyskowych albo drogich lamp studyjnych zasilanych generatorem. Od teraz funkcja błysku stroboskopowego dostępna jest również w najnowszym modelu Quantuum R+300 Digital HS, który w standardzie posiada możliwość zaprogramowania liczby błysków (od 2 do 20), a także odstępu czasowego między nimi w zakresie od 0,05 do 0,3s ze skokiem co 0,025 sekundy.

Tryb zdjęć seryjnych

Quantuum R+300 Digital HS wyposażona została w wyjątkowo szybki i wydajny system sterowania błyskiem, który zdolny jest dostarczyć energię niezbędną do wykonywania zdjęć seryjnych. Przy ustawieniu maksymalnej mocy, lampa umożliwia fotografowanie z szybkością 1 klatki na sekundę. Wystarczy jednak delikatnie zmniejszyć moc lampy o jeden stopień (z 6.0 na 5.0), aby szybkość wykonywania zdjęć seryjnych z błyskiem wzrosła aż trzykrotnie. Po zredukowaniu mocy o kolejne pół stopnia, częstość wyzwalania błysku wyniesie 4 klatki na sekundę, a dalsze obniżenie mocy do poziomu 4.0 pozwoli wykonywać zdjęcia z prędkością 5 klatek na sekundę. Ograniczenie mocy błysku do poziomu 3.5 umożliwi wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością nawet 7klatek na sekundę!

Ultrakrótki czas błysku

Profesjonalna lampa studyjna przeznaczona do fotografii reklamowej powinna charakteryzować się możliwie najkrótszym czasem trwania błysku, który umożliwia „zamrażanie” ruchu. Tak jest również w przypadku lampy Quantuum R+300 Digital HS, która już przy 1/3 mocy potrafi wygenerować błysk o czasie trwania zaledwie 1/10000 części sekundy! Taka wartość w zupełności wystarcza, aby wykonać nieporuszone zdjęcie spadających kropli wody lub uchwycić najdrobniejsze detale skrzydeł lecącego kolibra!

Funkcja FP-HighSpeed

Lampa Quantuum R+300 Digital HS wyposażona została w użyteczną funkcję, która wspomaga fotografowanie z czasami migawki krótszymi od czasu synchronizacji X-Sync. Jej uruchomienie powoduje wydłużenie czasu trwania błysku i pozwala swobodnie korzystać z dostępnych czasów otwarcia migawki w aparacie nawet do wartości 1/8000s. Aby skorzystać z tej funkcji konieczne jest posiadanie aparatu i lampy systemowej wspomagających tryb wyzwalania błysku FP-HighSpeed.

Dane techniczne Quantuum R+300 Digital HS

Model R+300 Digital HS
Moc 300Ws
Liczba przewodnia (GN) 54m
System chłodzenia Wbudowany wentylator
Regulacja mocy błysku Płynna (1/32~1/1) w zakresie 5 przysłon
Standardowy czas ładowania 0,5-1,0s
Czas trwania błysku 1/800-1/10000s
Kąt świecenia 55 stopni
Zasięg wyzwalacza radiowego 10m
Lampa modelująca 150W / E27
Temperatura barwowa światła ~5600K
Wyzwalanie Przewód synchronizacyjny, przycisk TEST, fotocela, wbudowany 8-kanałowy wyzwalacz radiowy
Napięcie wyzwalania 6V DC
Zasilanie 220-240V/50Hz
Bezpiecznik 10A
Wymiary 136x127x320mm
Waga 2,2 kg


Lampa objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta.
Cena detaliczna lampy Quantuum R+300 Digital HS wynosi 1099 złotych brutto.