Na przełomie sierpnia i września do sklepów trafi kolejny, filmowy obiektyw koreańskiego producenta – Samyang V-DSLR 16mm T2.2 ED AS UMC CS. Będzie to model o świetle T2.2 i parametrach optycznych zbieżnych z wersją fotograficzną.


Samyang oferuje całą serię obiektywów przeznaczonych do filmowania. Wszystkie modele, oznaczone jako V-DSLR, są wyposażone w zębatki, które współpracują z systemem Follow Focus, a pierścień przysłony obracany jest bezstopniowo i bezgłośnie. Funkcjonalności te, w czasie filmowania, pozwalają niezwykle wygodnie i efektywnie operować głębią i płaszczyzną ostrości.

Samyang 16mm V-DSLR to ultraszerokokątny, jasny obiektyw przeznaczony do aparatów wyposażonych w matrycę APS-C. W jego budowie zastosowano 13 elementów optycznych w 11 grupach, w tym soczewkę typu ED, soczewkę asferyczną ze szkła optycznego i hybrydowo-asferyczną. Podobnie jak w innych modelach tego producenta, wszystkie soczewki są pokryte powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które gwarantują dobrą transmisję światła. W wersji filmowej dla ułatwienia odczytu wartości na skali ostrości i przysłony indeksy są naniesione równolegle do osi optycznej obiektywu.

Samyang V-DSLR 16mm T2.2 ED AS UMC CS to wydatek około 1599 złotych.

Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami do takich systemów jak: Canon EF, Nikon F, Sony A, Sony E, Canon M, Fujifilm X oraz Olympus MFT. Jego wersja fotograficzna, od lipca dostępna w sklepach, ma mocowania do: Canon EF i Canon M, Nikon F, Sony A i Sony E, Pentax, Fujiifilm X, Samsung NX, MFT oraz Cztery Trzecie.

Źródło: Informacja prasowa