Sarah Moon urodzona  w 1940 roku, od wielu  lat mieszka w Paryżu. Zaczynała jako modelka po to by stać się międzynarodowej sławy fotografem mody i filmowcem. Moon jest samoukiem, nie ma wykształcenia artystycznego. Zajmuje się głównie zleceniami komercyjnymi ale ma również na swoim koncie indywidualne projekty. Była wielokrotnie nagradzana za zdjęcia  do takich magazynów jak: Vogue, Harper Bazaar, Nova. Współtworzyła kampanie  Chanel, Cacharel, Comme des Garçons, Dior, Pirella.

Na zdjęciach Moon  świat rzeczywisty miesza się z fikcją. Jej fotografie są niezwykle subtelne –emanujące swoistym ciepłem i urokiem. Oglądając jej obrazy mamy wrażenie, że artystka wprowadza nas w zaczarowany, bajkowy świat- często mroczny ale z drugiej strony niezwykle inspirujący. Jej zdjęcia często są celowo nieostre, zamazane, pozbawione twarzy co nadaje im poetyckości i tajemniczości. Niejednokrotnie są porysowane, poczerniałe sprawiając wrażenie, że powstały dawno temu. Miękka linia i stonowane kolory nadają jej fotografiom wrażenia nierealności.

Wśród jej zdjęć znajdziemy również akty, chociaż nie są one motywem przewodnim jej twórczości. Moon lubi fotografować kobiety a dokładniej ich ciała poprzez które wyraża piękno i nadaje zdjęciom zmysłowości i zjawiskowości.

Zdjęcia pochodzą z:

musasycreadoras.blogspot.com
graphic-exchange.com
blogbloodyblog.blogspot.com
Zdjęcie Sarah Moon autorstwa stefano mori

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj instrukcje w nim zawarte, aby potwierdzić subskrypcję.