Workshopx zaprasza na powarsztatową wystawę prac uczestników zajęć z Wojciechem Plewińskim – Siła portretu. Wernisaż już w sobotę 8 grudnia w galerii Olympia w Krakowie o godz. 19:00.

Wojciech Plewiński, autor ikonicznych polskich portretów, nieczęsto występuje w roli pedagoga, a warsztaty, jakie na przełomie października i listopada poprowadził w Krakowie, były już wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Z tej wyjątkowej okazji skorzystało siedmioro fotografów, którzy pod doświadczonym okiem mistrza szukali odpowiedzi na pytanie – jak w zamkniętej przestrzeni fotograficznego kadru oddać całą wielowymiarowość i niejednoznaczność uwiecznianej postaci? W efekcie powstało kilkadziesiąt oryginalnych prac, wykonanych według wskazówek prowadzącego. Najciekawsze z nich, wybrane przez Wojciecha Plewińskiego, zobaczymy w galerii Olympia, na wystawie zatytułowanej tak samo jak poprzedzające ją warsztaty – Siła portretu.

Wernisaż wystawy będzie okazją do ponownego spotkania Wojciecha Plewińskiego z uczestnikami warsztatów, tym razem w luźniejszej, przedświątecznej atmosferze. Zapowiadają się ciekawe rozmowy, do których każdy może dołączyć. Zapraszamy serdecznie!

Galeria Olympia
ul. Józefa 18, Kraków

Wystawę będzie można oglądać tylko przez tydzień!

Źródło: Informacja prasowa