Leica Store & Gallery Warszawa  zaprasza na spotkanie autorskie z  Jackiem  Poremba , 20 grudnia 2012, o godz. 19. Pretekstem jest wystawa i kalendarz SICILY MONOCHROME.

Spotkanie autorskie będzie okazją do bliższego zapoznania się z projektem sycylijskim, wysłuchania opowieści o czarnej Etnie i białym marmurze.

Czwartkowy wieczór jednocześnie zamknie i podsumuje tegoroczne wydarzenia, których Jacek Poremba był autorem i bohaterem. Zatem będzie mowa również o „13”, wystawie i albumie ale i planach na przyszłość !

Wystawa „SICILY MONOCHROME” kontynuuje fotograficzny cykl autorski Jacka Poremby – „Krajobrazy”, powstający niejako równoległe do głównego nurtu twórczości artysty, jakim jest portret. Projekt „Krajobrazy” Poremba rozpoczął w 2001 roku niezwykłą, dwumiesięczną podróżą do Sudanu. Powstał wtedy cykl czarnobiałych fotografii, zrodzonych z fascynacji autora afrykańską przestrzenią, światłem i ludźmi.
Drugą, po Sudanie, fascynacją Jacka Poremby są Włochy. Od kilkunastu lat artysta odwiedza ten kraj i uważa się za „italianofila”. Sycylię Jacek „odkrył” zaledwie dwa lata temu. Surowe piękno wyspy zauroczyło go stało się niezwykłą inspiracją dla poszukiwań artystycznych. Niektóre ze swoich wrażeń Poremba zamknął w cyklu dwudziestu czterech czarno-białych fotografii, zabierających widza w podróż przez nastrojowe krajobrazy Sycylii, zarejestrowane aparatem Leica Monochrom.

Dwanaście prac, spośród zaprezentowanych na wystawie Jacka Poremby w Leica Gallery, znalazło się w kalendarzu Leica Store na 2013 rok. To już czwarta edycja tego wydawnictwa. W poprzednich latach Leica zapraszała do współpracy przy nim tak znakomitych artystów jak Tomasz Tomaszewski, Mikołaj Grynberg i Szymon Szcześniak. Kalendarz jest w limitowanej edycji 500 egzemplarzy.

Leica Store & Gallery Warszawa, CH Blue City (+1), Al. Jerozolimskie 179

Źródło: Informacja prasowa