Spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem na FILM VIDEO FOTO 2012

30 marca (piątek), godz. 13.00

Tomasz Lazar – zdobywca drugiej nagrody w kategorii „Ludzie w wiadomościach” World Press Photo 2011 – będzie gościem jubileuszowej, 15. edycji Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video – FILM VIDEO FOTO w Łodzi.


W dniach 29 – 31 marca 2012 r. odbędą się jedyne w Polsce targi sprzętu fotograficznego, filmowego i video FILM VIDEO FOTO. W programie jubileuszowej, 15. edycji FVF zaplanowane zostało spotkanie autorskie z fotografikiem Tomaszem Lazarem. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z laureatem World Press Photo 2011 i jego pracami dnia 30 marca 2011 o godz. 13:00 w auli nowego Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego przy alei Politechniki 2 w Łodzi. Program spotkania przewiduje rozmowę z fotografikiem, prezentację jego prac i sesję pytań od widzów. Jest ono otwarte dla wszystkich odwiedzających FVF 2012.

Tomasz Lazar urodził się w 1985 roku. Studiował na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym i Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, gdzie obronił dyplom pod opieką Izabeli Jaroszewskiej i Tomasza Tomaszewskiego. Lazar zajmuje się fotografią dokumentalną. Jest zdobywcą wielu nagród m.in. drugiej nagrody w kategorii „Ludzie w wiadomościach” World Press Photo 2011, którą otrzymał na początku lutego b.r. Był nominowany w konkursach  International Photography Award do tytułu Deeper Perspective Photographer of the Year in 2011 i w konkursie Photography Book Now 2011 do nagrody People Choice Award. Jego zdjęcia były prezentowane m.in. na wystawie grupowej  International Photography Award Best of Show w Nowym Jorku, a także na indywidualnych wystawach w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Więcej informacji na stroniehttp://tomaszlazar.pl/

Xródło: http://www.mtl.lodz.pl