FotoBzik zaprasza na spotkanie !ART COME OUT! z redakcją Kwartalnika Fotografia, które odbędzie się 19 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Artefakt Cafe w Krakowie.

„Kwartalnik Fotografia” ma już prawie 13 lat. Przyszła, więc pora na zmiany. Na spotkaniu w Krakowie mowa będzie przede wszystkim o planach na najbliższą przyszłość – o tym jak KF będzie się zmieniać. Będzie można dowiedzieć się jak zaczęła się przygoda wydawnicza wydawnictwa Kropka, jak zmieniał się KF. Będzie także okazja do zakupu archiwalnych numerów Kwartalnika.

Gośćmi spotkania będą: Katarzyna Majak – artystka wizualna, autorka tekstów o fotografii oraz Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura – fotografujący sekretarz „Kwartalnika Fotografia”.

Kwartalnik Fotografia istnieje już ponad 10 lat (1. numer ukazał się w maju 2000 roku, premiera miała miejsce na Biennale Fotografii w Poznaniu). Redaktorami naczelnymi byli: Zbigniew Tomaszczuk (2000-2004), Ireneusz Zjeżdżałka (2004-2008), Waldemar Śliwczyński (2008-2012). Magazyn ukazuje się w nakładzie ponad 2000 egzemplarzy, w języku polskim oraz angielskim. Pismo patronuje imprezom fotograficznym w Polsce i za granicą, wystawom indywidualnym i zbiorowym oraz konkursom dla młodych twórców (m.in. w tym roku: Fotofestiwal w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotograficzna Publikacja Roku, inSpiracje w Szczecinie, Spotkania z fotografią w Muzeum Śląskim w Katowicach, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Transfotografia w Trójmieście. Jest fundatorem nagród, m.in.: projekt archiwizowania fotografii oraz spisu kolekcji fotograficznych „FotoRejestr” organizowany przez Fundację Archeologii Fotografii w Warszawie, II Międzynarodowy Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu. Laureat dwóch wyróżnień w ogólnokrajowym konkursie na Prasową Okładkę Roku – Grand Front 2008 oraz 2009 (KF nr 26-27 oraz KF nr 28).

Spotkanie z redakcją „Kwartalnika Fotografia”
Termin: 19.04.2013, godz. 18:00

Artefakt Cafe
ul. Dajwór 3
Kraków

Źródło: Informacja prasowa