Czas na podsumowanie ostatniego tygodnia.

Panasonic zaprezentował nowy aparat DMC-3D1 do fotografii 3D z dwoma szerokokątnymi  obiektywami  o zakresie 25-100 mm. Aparat posiada dwie 12-megapikselowe matryce, możliwość  nagrywania filmów Full HD oraz 3,5-calowy ekran LCD. Oba układy matrycy i obiektywu mogą działać razem lub osobno. Obecnie nie ma informacji na temat ceny i terminu pojawienia się aparatu w sprzedaży.

Kolejną nowością producenta to aparat Lumix DMC-GX1 z wymiennymi obiektywami. Model posiada 16-megapikselową matrycę Live MOS, który może pracować z maksymalną czułością o wysokości  ISO 12800 oraz 3-calowy ekran LCD z panelem dotykowym lub opcjonalnym, odchylanym  elektronicznym wizjerem.

Olympus zaprezentował kompakt XZ-1 w nowej- srebrnej wersji kolorystycznej wraz z szerszą gamą akcesoriów. Do tej pory aparat dostępny był w kolorze czarnym i białym. Jednocześnie pojawiła się nowa zakrywka do obiektywu, która otwiera się oraz zamyka automatycznie przy włączaniu i wyłączaniu aparatu.


Firma Nikon udostępniła nowe wersje oprogramowania przeznaczone dla lustrzanek Nikon D7000 oraz Nikon D5100.

W przypadku D5100 oprogramowanie typu A i B aktualizowane jest do wersji 1.01. natomiast przy lustrzance D7000 oprogramowanie typu A możemy zaktualizować  do wersji 1.02, a typu B do wersji 1.03.

Firmware dostępne na stronie producenta.

Firma Casio zaprezentowała nową wersję oprogramowania wewnętrznego 1.4 dla aparatu kompaktowego Exilim EX-H20G. Aktualizacja polega na poprawie niektórych z funkcji aparatu. Aktualizację można znaleźć na stronie producenta.

Źródło:

Casio

Panasonic

Olympus

Nikon

www.photographyblog.com