Spójrzmy co działo się na rynku fotograficznym w minionym tygodniu.

Zapowiadany w październiku Fujifilm FinePix X-S1 wszedł już do sprzedaży. Aparat posiada  12-megapikselową matrycę EXR CMOS o przekątnej 2/3 cala, jasny obiektyw z 26-krotnym zoomem optycznym i światłem 2.8 oraz ruchomy 3-calowy ekran LCD. Niewątpliwym atutem jest tryb zdjęć seryjnych  do 10 klatek na sekundę oraz możliwość filmowania w jakości Full HD.

Firma BenQ zaprezentowała kolejny model aparatu BenQ GH700. Aparat wyposażony został w 16-megapikselową,podświetlaną matrycę typu CMOS od Sony,  szerokokątny,stabilizowany  obiektyw  z 21-krotnym zoomem optycznym oraz  wyświetlacz LCD o przekątnej 3. cali. Nowy model nagrywa filmy w jakości  Full HD, posiada tryb zdjęć seryjnych  do 10 klatek na sekundę oraz korzysta z technologii HDRIII, która ułatwia wykonywanie zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej (dobrze widoczne szczegóły w światłach i cieniach).

Firma Delta, wyłączny dystrybutor produktów marki Samyang w Europie, wprowadziła  do sprzedaży nowy obiektyw -  Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS z mocowaniem Nikon. To wysokiej jakości obiektyw szerokokątny, zaprojektowany do lustrzanek z matrycą formatu APS-C/DX. Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS wyposażony został w układ elektroniczny, który tak jak w przypadku innych modeli oznaczonych symbolem AE, pozwala kontrolować parametry ekspozycji z poziomu aparatu i swobodnie korzystać z zalet automatyki błysku i-TTL. Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi, pomiar światła działa w każdym trybie fotografowania i we wszystkich lustrzankach marki Nikon. Dodatkową zaletą wersji AE jest zapis parametrów ekspozycji oraz wartości ogniskowej w formacie Exif.

Samsung udostępnił aktualizację oprogramowania układowego przeznaczoną dla bezlusterkowca NX200. Nowa wersja 1.02 wprowadza kilka zmian w funkcjonowaniu aparatu. Więcej informacji na stronie producenta.

Firma Nikon udostępniła nowe wersje firmware systemowego dla obiektywów Nikon 1 NIKKOR VR 10–100 mm f/4.5–5.6 PD-ZOOM, NIKKOR VR 30–110 mm f/3.8–5.6 oraz NIKKOR VR 10–30 mm f/3.5–5.6. Więcej informacji na stronie producenta.

Do sprzedaży trafił najmniejszy cyfrowy aparat na świecie Hammacher Schlemmer już w sprzedaży! Aparat mierzy około 2,86 x 2,54 x 2,70cm i waży zaledwie 14 gram. Posiada matrycę  o rozdzielczości 2 megapiksele, ktora pozwala na robienie zdjęć JPG w rozmiarze 1600 x 1200 oraz kręcić filmy w formacie AVI. Dane zapisywane są na 2 GB karcie microSD. Zdjęcia i filmy można zgrywać za pomocą kabla USB po podłączeniu się do komputera. Aparat posiada smycz na rękę oraz własną baterię, która po naładowaniu pozwala na 0,5 godzinną pracę.

Wyłączny dystrybutor marki MeiKe w Polsce, firma Delta, wprowadziła do sprzedaży nowe obudowy podwodne. Wraz z nimi do sprzedaży trafiają też nowe modele battery-packów MK-1100D i MK-D5100 dla lustrzanek Canon 1100D i Nikon D5100, a także pierścieniową lampę makro opartą na technologii LED. Więcej przeczytacie tutaj.

Mega-pixel.pl, dystrybutor marki Pixel, poinformował o wprowadzeniu do oferty wyzwalacz radiowy- Pixel Opas 2.4 GHz. umożliwiający bezprzewodowe, radiowe wyzwalanie lamp systemowych / studyjnych oraz migawki w aparatach. Efektywny zasięg wynosi ponad 400m. Więcej informacji tutaj.

Źródło:
www.benq.com
www.fujifilm.com
www.samyang.pl
www.samsung.com
www.nikon.pl
www.mega-pixel.pl
www.hammacher.com