W tym tygodniu pojawiło się kilka ciekawych nowości.
Zacznijmy wczorajszą informacją Nikona  o pierwszej kolorowej lustrzance  D3100 Red o której przeczytacie tutaj.


Samyang  poinformował o wprowadzeniu zapowiadanego obiektywu  Samyang 7.5mm 1:3.5 UMC Fish-eye MFT.

Pojawiła się nowa lampa studyjna Fomei Digitalis 600 SE, która oferuje maksymalną energię błysku na poziomie 600Ws. Urządzenie wyposażone zostało w dwa analogowe potencjometry, które umożliwiają płynną regulacje energii błysku i żarówki pilotującej. Lampa współpracuje z odbiornikami RF pozwalającymi na bezprzewodowe wyzwalanie lampy z odległości aż  100 m. Odbiorniki te pracują w częstotliwości 2,4 GHz.

Carl Zeiss od września oferował będzie filtry UV i polaryzacyjne w czterech  nowych średnicach:  52 mm, 55 mm, 62 mm i 77 mm. Natomiast w 2012 roku dostępne będą kolejne wielkości:  43 mm, 46 mm oraz 95 mm. Soczewki  w tych filtrach pokryte są powłoką antyrefleksyjną T*, która minimalizuje odblaski oraz poprawia przepływ światła.

Firma BenQ zaprezentowała nowy model P1410. Aparat wyposażony jest w 14-megapikselową matrycę CCD, 7- krotny zoom optyczny oraz 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 460 000 pikseli. Model posiada również podwójny system antywstrząsowy oraz możliwość nagrywania filmów w standardzie HD.

Źródło:

Medikon

BenQ

Photographyblog

Nikon

Samyang