Galeria Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST zaprasza na wystawę  fotografii Macieja Stobierskiego „Sztuka Żagla”.  7 maja 2013 r. o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z autorem wystawy a o godz. 18.30 będzie miał miejsce wernisaż. Wystawa będzie czynna do 03.06.2013 r.

fot.MaciejStobierski

Sztuka żagla
Żagle żaglowca są podstawą jego bytu, one wyznaczają rytm działań marynarzy. Przekładają siłę wiatru na ruch statku. Wypełnione wiatrem  wypełniają się również światłem. Stanowią swoiste spotkanie piękna i elegancji z przestrzenią i wyzwaniem oceanu.

fot.Maciej Stobierski

Maciej Stobierski – ur. w 1951 w Sosnowcu. Wolny strzelec, pasjonat pleneru, twórca własnego – autorskiego – zbioru fotografii elementów pejzażu, przyrody, industrii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2001roku. Magister sztuki.  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach – Grafika Warsztatowa. Autor ponad 40 wieloplanszowych kalendarzy. Autor albumu  „ŻAGLOWIEC”. Udział w licznych wydawnictwach, między innymi: ”Mistrzowie Polskiego Pejzażu”,  „Kwartał Wodna – Katowice”. Współpracuje z  wydawnictwami, galeriami oraz agencjami fotograficznymi – bankami zdjęć. Autor licznych autorskich sesji fotograficznych m.in. dla Gollad, Bolix, Cegielnia Patoka, Elgor Zamet. Współpraca z Akademią Morską w Gdyni: wielomiesięczne sesje fotograficzne  z rejsów, wydawnictwa i kalendarze. Współpraca z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu – autorska dokumentacja spektakli. Udział w plenerach organizowanych przez Związek Polskich Artystów Fotografików, Miasto Sosnowiec, Muzeum Śląskie. Prowadzi zajęcia z fotografii  i edycji obrazu – na Informatyce  Obrazu i Dźwięku w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach. W przeszłości uczestnik wielu wypraw wspinaczkowych w rozmaite regiony i góry świata: Hindukusz, Himalaje, Andy  oraz eksploracyjnych – Amazonia.

Galeria Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST
Zabrze ul. Park Hutniczy 3-5

Źródło: Informacja prasowa