Jeszcze tylko do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia  w czwartej edycji konkursu Urban Photographer of the Year na najlepszą fotografię o tematyce miejskiej organizowanego przez CBRE, wiodącą światową firmę doradczą w sektorze nieruchomości. W tym roku po raz pierwszy w konkursie przyjmowane są zgłoszenia z całego świata. Uczestnikom pozostało jeszcze kilka dni, by nadsyłać swoje zdjęcia, poświęcone miastom w czasie pracy.
Organizując konkurs CBRE pragnie zachęcać profesjonalnych fotografów, jak i amatorów, do uchwycenia tego, co jest kwintesencją życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie o każdej porze dnia i nocy.
Główną nagrodą w tegorocznym konkursie będzie ufundowane przez firmę CBRE luksusowe fotosafari. Przewidziano także nagrody dla zdobywców dwóch kolejnych miejsc oraz dodatkowo za 24 wyróżniające się fotografie przedstawiające każdą godzinę doby z życia miasta – dlatego w zgłoszeniach trzeba określić m.in. godzinę wykonania zdjęcia. Choć tematyka konkursu nie wiąże się ze sportem, można przypuszczać, że dzięki organizacji EURO 2012 Polacy mają w tym roku szczególnie wiele okazji do zrobienia ciekawych zdjęć z życia polskich miast.
Paulina Krasnopolska, dyrektor marketingu i PR w CBRE Polska powiedziała:
“Z prawdziwą przyjemnością przyglądamy się napływającym zgłoszeniom konkursowym. Odzew na tegoroczną edycję „Miast w obiektywie” jest świetny, mamy już mnóstwo prac konkursowych, w tym liczne zdjęcia wykonane przez Polaków. Ich twórcy wykazują wielki talent w dokumentowaniu zmian zachodzących w społecznościach ludzkich skupionych w miastach. Zachęcamy fotografów do zgłaszania swoich zdjęć online pod adresem www.cbrephotographer.com – czasu pozostało niewiele. Spodziewamy się, że tak, jak  podczas poprzednich edycji konkursu, otrzymamy jeszcze wiele inspirujących, zaskakujących, wzruszających  i zabawnych obrazów z życia miast.”

Źródło: Informacja prasowa