Wiosna to czas kiedy można podziwiać budzącą się do życia naturę.  Jest to również pomysł na spędzenie wspólnego czasu wśród fotografów. Dlatego PleneryFotograficzne.pl zapraszają wszystkich zainteresowanych w nasze piękne Tatry. W dniach 25-28 kwietnia  br. w Poroninie organizowany jest Wiosenny Plener Fotograficzny połączony z bogatym programem warsztatów a Fotograficzno.pl  ma przyjemność objąć nad nim  patronat.

Jednym ze sposobów wykorzystania czasu podczas tych kilku dni jest fotografowanie wschodu słońca w przepięknych okolicznościach. Mgliste poranki i tatrzańska przyroda, to idealna kompozycja do wspaniałych zdjęć. Oprócz praktyki, będzie również trochę teorii w tym temacie. Swoim doświadczeniem oraz przemyśleniami podzieli się Paweł Strykowski podczas wieczornych wykładów.

Podczas dni 26. i 27. kwietnia zarezerwowany jest czas na praktyczne zajęcie z zakresu fotografii portretowej, które poprowadzi znany i ceniony fotograf – Darek Grzymkiewicz. Podczas zajęć poznać można tajniki pracy z modelką, na co zwracać szczególną uwagę, jak wykorzystać światło zastane i czym można się wspomóc. Do tego zadania będzie dostępna piękna modelka, którą przygotuje dla fotografów pod względem stylizacyjnym doświadczona wizażystka.

Codziennie wieczorem przewidziane są wykłady tematyczne. O pierwszym z nim wspomnieliśmy nieco wyżej. Inne będą dotyczyć inscenizacji oraz poszukiwaniu własnego stylu w fotografii. Z pewnością przypadną do gustu osobom, które jeszcze nie znalazły swojego kierunku ale także tym osobom, które chcą się upewnić, że ich wybór jest prawidłowy. Nowością będzie wykład poświęcony wizażom, czyli jak fotografia widziana jest oczami stylisty, jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy modelem, wizażystą a fotografem.

Szczegółowy plan warsztatów fotograficznych oraz inne informacje znaleźć można na stronie www.PleneryFotograficzne.pl

Źródło: Informacja prasowa