Już wkrótce we Wrocławiu rozpocznie się wystawa katalońskiego fotografa Isaaca Sibecasa.

Wernisaż + koncert: 22-02-2011 | godzina: 18:00 | bilety: wstęp wolny

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Ekspozycja czynna będzie do 20.03.2011.

Kataloński fotograf Isaac Sibecas to młody i utalentowany artysta, który ma już za sobą wystawy w Europie jak i w Ameryce Południowej. Artysta współpracuje z Instytutem Cervantes, Luces de Bohemia w Pradze, jak i z Ambasadą Hiszpańską w Pradze, jego zdjęcia często pojawiają się w prasie.

Fotografia jest jego pasją od dziecka. Pochodzi z rodziny z tradycjami fotograficznymi (trzecie pokolenie), a więc można śmiało powiedzieć, że ten rodzaj sztuki jest jego naturalnym środowiskiem. Fotografować zaczął w wieku dwóch lat. Sam o sobie mówi, że żyje na przełomie fotografii analogowej i cyfrowej, dlatego właśnie jego prace zawsze są zawieszone pomiędzy klasycznym a nowatorskim obrazem. Wszystko to składa się na swoistą swobodę i odwagę w poruszaniu się na płaszczyźnie klatek, a sposób widzenia i uchwycenia tego świata jest szalenie niepowtarzalny. Każdy obraz jest oryginalną całością, która łączy w sobie różne techniki. Ponieważ artysta zawsze pozostawia otwarte drzwi, szczelinę, przez którą można się prześlizgnąć i wejść do niezwykłej przestrzeni minimalizmu, niedomówień, prostoty, gry świateł, jak i archaicznej zabawy black & white. I tę niesamowitą całość, każdy może dokończyć w swoim otoczeniu.

Cykl fotografii GEOMETRIA (geo – ziemia, metria – miara) obejmuje prace, które można uszeregować w trzy główne nurty:
- point of view
- circus
- street art
Fotografie te powstały w okresie 2004 – 2010 w rozmaitych światoprzestrzeniach. Artysta posłużył się różnymi technikami, sięgnął do klasycznej, analogowej fotografii jak i do współczesnej – cyfrowej. Wszystkie prace są czarno – białe. Niezwykle ważną rolę odgrywa tu światło i cień, jak i uzyskana perspektywa. Elementy te sprawiają, że odbiorca ma niepowtarzalną możliwość zobaczenia wielości obrazu na płaszczyźnie jednej fotografii. Inaczej mówiąc, cykl łączy prace, które nie są jednoznaczne, ich mnogość znaczeń potęguje zestawienie takich wrażeń jak gładkość – surowość, obłość – ostrość, światło – cień… Przy tych wszystkich wymiarach wkrada się harmonia, która zachowując odpowiednie proporcje tworzy całkowitą przestrzeń miasta, jakiegokolwiek miasta, również i Twojego. Wystawa eksponowana była już w Warszawie (09.2010) i w Chorzowie (11.2010), gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów.

www.isaacsibecas.com
www.myspace.com/isaac_sibecas

ALL SOUNDS ALLOWED

Grupa powstała w 2004 roku. W Smolcu pod Wrocławiem, w opustoszałej i od lat popadającej w ruinę, a obecnie już nieistniejącej fabryce napojów zespół rozpoczął poszukiwania nowych brzmień. Rury, metalowe i plastikowe beczki, blacha, sprężyny, PCV, etc. – to surowce, które wykorzystuje budując swoje instrumentarium. Do generowania nietypowych dla muzyki dźwięków zespół używa nie tylko post – produkcyjnych materiałów, ale też elektronarzędzia: wiertarki, szlifierki, piły – wszystko to użyte na żywo na scenie daje niecodzienny efekt wizualno – dźwiękowy.

Ich utwory mają swój początek w rytmie. Pośród zgrzytu i zgiełku skręcanej blachy mieszają się dźwięki różnych gatunków i pochodzenia. Nie jest to jednak muzyka hałaśliwa – oprócz złomu i iskier na scenie można zobaczyć samplery i gitary, a całości dopełnia intrygujący wokal. Każde wykonanie jest niepowtarzalne – koncerty ASA mają charakter eksperymentalnego performance’u – mimo to dużo w ich muzyce rytmu i melodii. Zespół aktualnie pracuje nad debiutancką płytą.

http://www.allsoundsallowed.com/

http://www.myspace.com/allsoundsallowedband

CITY TOURISTS to projekt, który powstał z inicjatywy Majstra (All Sounds Allowed), i pierwotnie zakładał dosyć oszczędną formę, elektronicznych, dynamicznych pejzaży połączonych z żywą perkusją. W trakcie powstawania koncepcja uległa zmianie i już wkrótce dołączyła do niego Marta Kołodziejczyk (Celebrate), która wypełniła sferę wokalną, oraz basista Michał Krupa. Główną inspiracją dla CT jest miasto, uzależnienie od niego – z jednej strony jego atrakcyjna, komercyjna i kolorowa strona, barwne neony i przeszklone budynki, stylistyka hi-tech, a z drugiej wieczny pęd i pośpiech jaki w nim panuje. CT to szeroko rozumiana muzyka elektroniczna, klubowa, z dynamicznym drum&basowym beatem, wypełniona wokalem balansującym pomiędzy rytmiczną melorecytacją a melodycznym mocnym śpiewem. Po rocznej przerwie zespół wraca z odświeżonym repertuarem i nowym członkiem – Samuelem Michnikiem na perkusji.

http://www.myspace.com/citytourists