Przejdź do treści
Strona główna » Jak napisać własną przysięgę małżeńską

Jak napisać własną przysięgę małżeńską

Napisanie własnej przysięgi małżeńskiej to na pewno ciekawy sposób na to, by przełamać tradycję w czasie ceremonii w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Poza tym napisanie przysięgi małżeńskiej to też konieczność, gdy rezygnujemy z tradycyjnych ceremonii zaślubin na korzyść ślubu humanistycznego. Tylko jak napisać własną przysięgę małżeńską? Jak zmierzyć się z tym zadaniem? Podpowiadamy!

Przysięga małżeńska – jak powinna wyglądać?

Przysięga małżeńska wielu z nas kojarzy się z bardzo długim i emocjonującym przemówieniem niczym z filmu amerykańskiego. Jednak prawdę mówiąc, to o wiele lepiej wyglądają krótkie, ale jakże konkretne przysięgi, ponieważ 15-minutowe przemówienie o tym, jak druga połówka jest wspaniała, może wszystkich nieco znudzić i zirytować, a tego nikt by nie chciał. Dlatego lepiej ograniczyć się do 3-4 zdań, których wygłoszenie nie zajmie dłużej niż 5 minut.

Przysięga małżeńska – jak napisać?

Jeśli chcemy, by nasza przysięga przypadła do gustu drugiej osoby, to warto napisać ją prosto z serca. Warto wyrazić w niej swoją miłość, wdzięczność, czy radość z tego, że udało nam się trafić na drugą połówkę. Jeśli nie wiemy, jak dokładnie ma wyglądać przysięga, to zawsze możemy sprawdzić gotowe szablony. Przeczytanie kilku gotowych tekstów może sprawić, że stworzenie własnej przysięgi pójdzie nam o wiele sprawniej, a tego oczekuje wielu z nas.

Z ich znalezieniem również nie będzie żadnych trudności, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wiele serwisów ślubnych. Na nich właśnie czekają przykładowe teksty przysięgi, które może wykorzystać lub po prostu zainspirować się do tego, by łatwiej przebrnąć przez pisanie własnego tekstu. Dodatkowo warto pamiętać, by zawsze pisać prostym językiem, który będzie zrozumiały dla drugiej połówki, jak i dla wszystkich, którzy będą słuchać przysięgi.

Podsumowując, napisanie przysięgi małżeńskiej nie musi być takim trudnym zadaniem. Wystarczy, że zawsze będziemy kierowali się sercem i pamiętali, by pisać krótko i prosto.

Więcej inspiracji znajdziesz na portalu ślubny Udanewesele.pl