Przejdź do treści
Strona główna » Jak robić zdjęcia w kościele podczas ślubu

Jak robić zdjęcia w kościele podczas ślubu

zdjęcia ślubne pod kościołem

Uroczystość zaślubin to wyjątkowy moment w życiu młodej pary. Dlatego warto ją uwiecznić na zdjęciach i mieć z tego pięknego momentu pamiątkę. Tylko jak robić zdjęcia w kościele? Czy są jakieś reguły, których należy przestrzegać? Odpowiadamy!

Po pierwsze: przestrzegamy zasad obowiązujących w świątyni

Na pierwszy rzut oka można uznać, że w kościele można robić zdjęcia wtedy, kiedy nam się podoba. Nic bardziej mylnego. Obowiązują pewne zasady, których należy przestrzegać, bo można podpaść u księdza. Nikt z nas tego by nie chciał, dlatego lepiej mieć to na uwadze. Co więcej, od osób zajmujących się robieniem zdjęć, czy nawet nagrywaniem filmu z ceremonii zaślubin w kościele wymaga się posiadania odpowiednich uprawień i pozwolenia.

Jeśli zatem planujemy pracować w charakterze fotografa ślubnego i to na nas będzie spoczywać obowiązek robienia zdjęć, to powinniśmy dopilnować, by wszystkie pozwolenia zostały nam wydane. Dodatkowo warto też wiedzieć, że diecezje organizują specjalny kurs liturgiczny, podczas którego można poznać zasady fotografii w kościele.

Po drugie: pamiętamy o odpowiednim oświetleniu

Praca w kościele nie tylko jest wymagającą, ale również utrudniona, ponieważ fotograf ślubny najczęściej musi robić zdjęcia przy sztucznym oświetleniu. Dlatego, gdy to na nas będzie spoczywać obowiązek robienia zdjęć, to warto o tym pamiętać i zawsze się przygotować. Dobrą praktyką jest wykorzystanie odpowiednich obiektywów, które są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo opornymi warunkami.

Po trzecie: łapiemy wszystkie najważniejsze momenty

Aby zapewnić młodej parze piękną pamiątkę z dnia ślubu, należy pamiętać o tym, by uchwycić w kadrze wszystkie najważniejsze momenty z ceremonii. Przede wszystkim mowa tutaj o wspólnym przejściu młodej pary do ołtarza lub prowadzenie pani młodej przez jej ojca, czy inną bliską osobę. Równie ważnym momentem jest składanie przysięgi małżeńskiej, a w szczególności zakładania obrączek, czy pocałunek. Warto również pamiętać o zrobieniu zdjęć, gdy młodzi będą przyjmować Komunię Świętą, czy wychodzić z kościoła.