Przejdź do treści
Strona główna » Jak zorganizować rustykalne wesele w stodole?

Jak zorganizować rustykalne wesele w stodole?

stodoła weselna

Wesela w stylu rustykalnym już od pewnego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem. Na miejsce przyjęcia weselnego chętnie wybierane są stodoły. Tylko jak zorganizować przyjęcie w takim miejscu? Jak zorganizować rustykalne wesele w stodole? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Organizacja rustykalnego wesela w stodole – od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy zacząć od znalezienia stodoły, która będzie idealnie nadawała się na nasze przyjęcie. Wesela w rustykalnym stylu charakteryzuje prostota, czy nawiązaniem do natury, więc z pewnością strzałem w dziesiątkę będzie drewniana stodoła w iście sielskim stylu. Zdecydowanie odradza się szukania stodoły, która została zaaranżowana w bardziej elegancki sposób, ponieważ to nie będzie pasować do motywu przewodniego, jaki został przez nas wybrany. Nie bez znaczenia pozostaje również to, na jaką stodołę padnie nasz wybór.

Kluczowe znaczenie ma sama lokalizacja, bo im bliżej miejsca, w którym będzie odbywać się ceremonia ślubu, tym łatwiej będzie tam dotrzeć. Poza tym musimy wziąć pod uwagę ilość osób, jakie planujemy zaprosić. Choć na pierwszy rzut oka wszystkie stodoły wydają się duże i przestronne, to niektóre z nich są w stanie zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla 80 osób, a inne nawet do 200-300 osób. Dlatego szukając czegoś dla siebie, warto mieć to na uwadze.

Organizacja rustykalnego wesela w stodole – o czym jeszcze pamiętać?

Dysponując już odpowiednim miejscem, powinniśmy także zadbać o dobrą zabawę, a więc poszukać oprawy muzycznej. W klimacie rustykalnego wesela świetnie spisze się zespół weselny, więc warto poszukać takiego, który faktycznie będzie umiał porwać wszystkich gości do tańca, wprawi ich w dobry nastój i sprawi, że wszyscy będą się świetnie bawić do białego rana.

Organizując wesele w stodole nie zapominajmy także o odpowiednich dekoracjach. Niektóre stodoły udostępniane są z gotowymi dekoracjami, a inne bez, więc jeśli nie chcemy się później rozczarować, to lepiej dowiedzieć się, jak to wygląda w naszym przypadku i jeśli dojdziemy do wniosku, że chcemy mieć o wiele więcej dekoracji, to warto o nie zadbać.