Przejdź do treści
Strona główna » Packshot – czyli fotografia produktowa w służbie sprzedaży internetowej

Packshot – czyli fotografia produktowa w służbie sprzedaży internetowej

packshot

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie odgrywa packshot w sprzedaży internetowej, a szkoda, bo od tego często zależy nas sukces. Jak to możliwe? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest packshot?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, z czym dokładnie mamy do czynienia. Czym jest packshot? To nic innego jak prosta fotografia produktu. Jednak nie mówimy tutaj w kontekście wykonania zdjęć, ale o prostocie stylu. Zdjęcie takiej przedstawia najczęściej produkty na jednokolorowym tle, najczęściej na białym, a wszystko po to, by udokumentować jego najważniejsze cechy i sprawić, by potencjalny odbiorca mógł bez trudności skupić się na tym, co najważniejsze, a więc na prezentowanym produkcie. Choć fotografia produktowa jest prosta w swojej formie, to duży nacisk kładzie się na to, by były to zdjęcia jak najwyższej jakości. Dlatego każdy, kto decyduje się na packshoty, musi zadbać o to, by faktycznie były dobrze wykonane.

Znaczenie packshotów w sprzedaży internetowej

Na pierwszy rzut oka można uznać, że packshoty nie wnoszą niczego ważnego do sprzedaży internetowej, zwłaszcza że mamy do czynienia z bardzo prostą formą zdjęć produktów. Jednak wystarczy zgłębić zagadnienie, by dojść do wniosku, że jesteśmy w błędzie.

Okazuje się, że to właśnie ta prosta forma pozwala odbiorcy skupić uwagę wyłącznie na produkcie, a nie na tym, co dzieje się wokół niego. Jeśli w takim razie do swojego sklepu internetowego wykorzystamy właśnie packshoty, to mamy szansę zwiększyć zainteresowanie naszymi produktami, czy nawet sprawić, że wyróżnimy się na tle konkurencji i będziemy zarabiali tyle, by się utrzymać w biznesie bez obaw o przyszłość.

Nie sposób pominąć również tego, że packshoty wiążą się z niskim kosztem wykonania, więc dodatkowo jeśli wybór padnie właśnie na takie zdjęcia produktów, to nie będziemy musieli obawiać się o nadwyżkę kosztów, bo jest to rodzaj fotografii na każdą kieszeń.