Przejdź do treści
Strona główna » Rustykalne wesele w stodole

Rustykalne wesele w stodole

wesele w stodole

Jesteście na etapie planowania swojego wesela? Postanowiliśmy zorganizować przyjęcie weselne w stylu rustykalnym? Nie wiecie, gdzie je zorganizować? Idealnym pomysłem może okazać się organizacja wesela w stodole!

Rustykalne wesele, czyli jakie?

Na początek warto określić, z jakim dokładnie stylem przyjęcia mamy do czynienia. Co oznacza pojęcie rustykalnego wesela? Na pewno będzie to przyjęcie weselne, które nawiązuje do natury i wsi. Dlatego cechuje je sielskość, spokój, delikatność oraz prostota. Dla rustykalnego wesela charakterystyczne są drewniane wnętrza, które przywodzą na myśl wiejską chatę. Bardzo często w grę wchodzi również organizacja przyjęcia w plenerze, z dala od miejskiego zgiełku, korków i pośpiechu.

Dla rustykalnego wesela charakterystyczne są również barwy, które powinny się przewijać w różnych dekoracjach. O czym dokładnie mowa? Na pewno będzie to brąz, zieleń, beż, czy biel. Stoły powinny zdobić tylko polne kwiaty, ale nie powinno też na nich zabraknąć owoców i warzyw prosto z sadów i ogrodów.

Rustykalne wesele w stodole – dlaczego akurat stodoła? 

Bazując na tym, co udało nam się ustalić w pierwszej części artykułu, możemy uznać, że stodoła idealnie wpasuje się w klimat rustykalnego wesela. Można nawet śmiało stwierdzić, że trudno o drugie tak sielskie i zarazem proste miejsce, jak stodoła. Co ciekawe, miejsca, gdzie zostały udostępnione stodoły na wesela, często dysponują sporą ilością przestrzeni na zewnątrz, więc jeśli marzy nam się też ślub w plenerze, to na pewno będziemy mogli zorganizować uroczystość w pobliżu swojej sali weselnej. Warto również wspomnieć, że rustykalne wesele w stodole to także szansa na wyjątkową sesję ślubną, więc jak widać, powodów do organizacji swojego przyjęcia w takim miejscu znajdzie się całkiem sporo.

Jak zorganizować wesele w stodole?

Na początek musimy określić, ilu gości planujemy zaprosić. Następnie wystarczy rozejrzeć się za stodołą, która zlokalizowana jest w pobliżu i zapytać o wolne terminy. Może akurat uda nam się trafić na wolne miejsca i będziemy mieli szansę na organizację wesela, jakiego inni będą mogli nam tylko pozazdrościć.