Przejdź do treści
Strona główna » Sesja ciążowa – jak się przygotować

Sesja ciążowa – jak się przygotować

sesja ciążowa

Sesja ciążowa to najlepszy sposób na zatrzymanie w pamięci tego wyjątkowego okresu z życia. Jest to szczególnie ważne dla przyszłych mam, ponieważ to właśnie one noszą pod serduszkiem maleństwo. Oczywiście tatusiowe również chętnie się angażują w tego typu sesje, zwłaszcza że to pamiątka rodzinna. Aby jednak sesja ciążowa skończyła się sukcesem, warto się do niej odpowiednio przygotować. Co to oznacza? Co należy zrobić, by sesja ciążowa przebiegła zgodnie z planem i zapewniła najlepsze efekty? Podpowiadamy!

Wybieramy styl zdjęć

Istnieje wiele sposób na to, by uchwycić okres ciąży i zapewnić sobie fajną pamiątkę na długie lata. Można zdecydować się na naturalną sesję z partnerem, kobiecą sesję w studio, czy nawet na eleganckie zdjęcia w plenerze. Jednak to wcale nie oznacza, że wybór powinien być przypadkowy. Jeśli chcemy, by sesja faktycznie skończyła się sukcesem, to warto jasno określić swoje oczekiwania, jak również to, jaki styl nam się najbardziej podoba. Następnie warto wszystkie szczegóły omówić z fotografem, z którego usług planujemy skorzystać.

Nam może się to wydawać bardzo proste do zrealizowania, ale musimy wiedzieć, że każdy fotograf ciążowy ma swój określony styl i nasze wybory nie zawsze mogą mu przypaść do gustu. Poza tym nawet jeśli mamy do czynienia z uniwersalnym fotografem, który jest w stanie się dostosować do oczekiwań przyszłej mamy, to lepiej, by miał czas na przygotowania, podobnie jak i my.

Stawiamy na odpoczynek

Żelazna zasada wszystkich sesji zdjęciowych mówi jasno, że każdy musi przyjść wypoczęty. Jeśli okaże się, że dana osoba jest niewyspana, to będzie miała podkrążone oczy i trudno będzie jej się skoncentrować. To wszystko przełoży się na jakość  zdjęć i nawet dobry retusz nie sprawi, że oznaki zmęczenia nagle znikną. Dlatego zachęcamy do tego, by zawsze przed sesją ciążową postawić na odpoczynek. Odpowiednia dawka snu i trochę więcej czasu dla siebie może zdziałać cuda.

Sięgamy po odpowiednie ubrania

Wybór odpowiedniego stylu zdjęć zachęca do tego, by również sięgnąć po ubrania, które będą do niego pasować. Jeśli wybór padł na naturalną sesję z partnerem w domu, czy w studio, to można postawić na  sukienki. Luźniejsze, dopasowane – wybór zależy od przyszłej mamy.

W przypadku eleganckich sesji obowiązkowo wybór powinien paść na bardziej wyszukane stroje, a jeśli jest to sesja kobieca, to warto, by wybór padł na koronkową bieliznę, czy nawet na koszulę męską. Jedno jest pewne, jeśli partner uczestniczy w sesji, to również musi sięgnąć po ubrania, które będą pasowały charakterem do tych, które tego dnia będzie miała na sobie przyszła mama. Dlatego warto mieć to na uwadze i zawsze ustalać między sobą, co się tego dnia założy. 

Ćwiczymy pozowanie

Jeśli do tej pory nie było okazji do tego, by zrobić sobie profesjonalne zdjęcia, to nie zaszkodzi trochę poćwiczyć. Można to robić w pojedynkę przed lustrem lub razem. Ważne, by znaleźć pozy, w których czujemy się dobrze i wyglądamy korzystnie. Na pewno warto też stawiać na naturalność,  ponieważ wszystkie wymuszone ustawienia wyjdą niekorzystnie na zdjęciu.