Strona główna » Sesja lifestylowa – alternatywna do pozowanych sesji zdjęciowych

Sesja lifestylowa – alternatywna do pozowanych sesji zdjęciowych

lifestylowa sesja rodzinna

Jeszcze kilka lat temu wielką popularnością cieszyły się pozowane sesje zdjęciowe. Jednak z biegiem czasu wszystko się zmieniło i teraz sesje lifestylowe cieszą się o wiele większym zainteresowaniem. Skąd taka zmiana trendów? Dlaczego to właśnie ten rodzaj sesji cieszy się większą popularnością? Odpowiadamy!

Sesja lifestylowa – jaka to?

Na początek warto ustalić, o czym właściwie mowa. Co skrywa się pod pojęciem sesji lifestylowej? To nic innego jak zdjęcia, których nie wykonuje się w studiu, lecz np. w plenerze czy w domu, czyli miejscu, które doskonale znamy i przy okazji, w którym czujemy się dobrze. Co ważne, w tego typu sesjach jest bardzo ważne, aby zachować naturalność. Nie ma w takim razie miejsca na pozowanie, sztuczne miny, czy napięcie spowodowane ustawieniem się do zdjęcia w pozie, która nam wcale nie leży.

Oryginalna sesja lifestyle to jeden dzień z życia naszego domu, a więc naszej rodziny. Może obejmować zdjęcia świeżo upieczonych małżonków, przyszłych rodziców, czy całej rodziny, w której już są obecne dzieci, czy nawet zwierzęta. Możliwości jest bardzo wiele, a efekt końcowy zależy zawsze od naszych potrzeb, jak i oczekiwań.

Sesja lifestylowa a jej popularność

Powodów, dla których to sesja lifestylowa cieszy się większych zainteresowaniem, a nie pozowana sesja zdjęciowa w studio, znajdzie się całkiem sporo. Najważniejszy to oczywiście fakt, że mamy szansę na bardzo naturalne zdjęcia, które będą robione pod wpływem chwili. Dobry fotograf lifestylowy zadba by zdjęcia były pełne uczuć, emocji, czego niestety często brak na sesjach pozowanych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że sesję organizujemy w swoim domu. To miejsce dobrze znane nam, naszym dzieciom, czy zwierzakom, więc jeśli chcemy mieć wiele fajnych ujęć, to możemy być pewni, że właśnie tutaj uda nam się je stworzyć.

Sesja w domu daje nam też ogromne możliwości stylizacji. Stały dostęp do szafy sprawi, że będziemy mogli przebierać się tyle razy, ile będziemy chcieli, więc przy okazji zapewnimy sobie wiele ujęć w różnym wydaniu.